Քննարկվել են Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև փոխգործակցության հեռանկարները
Տեղի է ունեցել Ուկրաինայի և ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատների և գործարար հանրության ներկայացուցիչների միջև առցանց հանդիպում: Այս մասին հայտնում են Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունից։
Հայկական կողմից մասնակցել են Ուկրինայում ՀՀ դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը, Երևանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Անդրանիկ Ալեքսանյանը, Առևտրաարդյունաբերական պալատի Ուկրաինայի մասով համակարգող Արա Մարությանը։ Ուկրաինական կողմը ներկայացնում էր Պալատի նախագահ Գենադի Չիժիկովը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև տնտեսական փոխգործակցության զարգացման առանցքային հարցերն ու հեռանկարները՝ հաշվի առնելով պատերազմով պայմանավորված առանձնահատկությունները։
Ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հուլիսին կազմակերպել մեծ քննարկում՝ երկու երկրների միջև տնտեսական փոխգործակցության մեջ ներգրավված գործարարների մասնակցությամբ։ Հանդիպումը կարևոր քայլ էր Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ։

Prospects of cooperation between Armenia and Ukraine were discussed
The Embassy of Armenia in Ukraine reported that an online meeting between the Ukrainian and RA Chambers of Commerce and Industry and business community representatives took place.
On the Armenian side, RA Ambassador to Ukraine Vladimir Karapetyan, President of the Yerevan Chamber of Commerce and Industry Andranik Aleksanyan, and Coordinator of the Chamber of Commerce and Industry for Ukraine Ara Marutyan participated. The Ukrainian side was represented by the Chamber's president, Gennady Chizhikov.
During the meeting, the key issues and prospects for developing economic cooperation between the two countries were discussed, taking into account the features caused by the war.
An agreement was reached to organize an extensive discussion in July with the participation of business people involved in the economic interaction between the two countries. The meeting was an essential step in strengthening economic ties and developing mutually beneficial cooperation between Armenia and Ukraine.