«Վտանգները գալիս են տարբեր երկրներից». Քրիստինե Գրիգորյան
Արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավար Քրիստինե Գրիգորյանը հարցին՝ ՌԴ-ից Հայաստանին սպառնացող վտանգ կա, թե ոչ, պատասխանել է. «ՀՀ անկախության, սուվերենության, տարածքային ամբողջականության վտանգները գալիս են տարբեր երկրներից»։
Հարցին՝ մեր դաշնակից երկրներից, ՀԱՊԿ անդամ երկներից կա՞ն նման սպառնալիքներ, նա ասել է. «Ոչ, չեմ մեկնաբանելու»։
Լրագրողի հարցին ի պատասխան նա նշել է, թե հանրությունն ինչ-որ մի օր կիմանա այդ երկրների անունները. «Վստահ եմ, որ կիմանա»։
Նա խոսել է նաև Ադրբեջանից ռազմական հարձակման վտանգի մասին՝ ասելով, որ դրանք միշտ էլ կան, և քանի դեռ հարաբերությունները չեն նորմալացել, այդ վտանգներին պետք է լուրջ վերաբերել, բայց նաև չպետք է գերագնահատել։ Արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավարի խոսքով՝ իրենք օրական կտրվածքով գնահատում են այդ ռիսկերն ու տեղեկացնում վարչապետին։

Руководитель службы внешней разведки Кристине Григорян ответила на вопрос, есть ли угроза со стороны России для Армении или нет. «Угрозы независимости, суверенитету и территориальной целостности Республики Армения исходят из разных стран».
На вопрос, есть ли подобные угрозы со стороны наших стран-союзников, стран-членов ОДКБ, она ответила. «Нет, я не буду комментировать».
Отвечая на вопрос журналиста, она заявила, что однажды общественность узнает названия этих стран. «Я уверена, что узнает».
Она также рассказала об опасности военного нападения со стороны Азербайджана, заявив, что она всегда есть, и пока отношения не нормализуются, к этим угрозам следует относиться серьезно, но и не следует их переоценивать. По словам главы службы внешней разведки, они ежедневно оценивают эти риски и информируют премьер-министра.