«Մեր նպատակադրումն է պատերազմի տրամաբանությունից անցնել խաղաղության տրամաբանության»․ վարչապետ
Քննարկել ենք և որոշել, որ այս պահին Բաղանիս, Ոսկեպար, Կիրանց, Բերքաբեր գյուղերում հաշվառված են մարդիկ, ովքեր 16 մլն դրամ բնակարանային ծրագրի շահառու կդառնան, կառավարությունը ևս 5 մլն դրամ կավելացնի, Բաղանիսի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր նպատակադրումն է կյանքն այստեղ զարգացնել, պատերազմի տրամաբանությունից անցնել խաղաղության տրամաբանության»,- նշել է վարչապետը։
Նա հավելել է, որ ամեն ինչ անելու են, որ սահմանազատման գործընթացը շարունակվի, քանի որ սա է ճիշտ ճանապարհը։

"Our goal is to move from the logic of war to the logic of peace." prime minister
We have discussed and decided that, at the moment, people in the villages of Baghanis, Voskepar, Kirants, and Berkaber will become beneficiaries of the 16 million dram housing project; the government will add another 5 million drams, RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced at the meeting with the residents of Baghanis.
"Our goal is to develop life here, to move from the logic of war to the logic of peace," said the Prime Minister.
He added that they would do everything to continue the demarcation process because this was the right way.