«Պատրաստ ենք աջակցել կայուն խաղաղության ապահովմանն ուղղված Ադրբեջանի և Հայաստանի ջանքերին»․ Բայդեն
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ Ադրբեջանի անկախության օրվա առթիվ։
«Միացյալ Նահանգները վերահաստատում է իր աջակցությունն Ադրբեջանի անկախությանը, տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը: Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի՝ կայուն և արժանապատիվ խաղաղության ապահովմանն ուղղված քայլերը, և պատրաստ ենք աջակցել այդ ջանքերին։
Անհամբեր սպասում ենք մեր գործընկերության ընդլայնմանը և Ադրբեջանի ժողովրդի հետ կապերի ամրապնդմանը»,- ուղերձում նշել է Բայդենը։

Президент Соединенных Штатов Америки Джо Байден направил поздравительное письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву по случаю Дня независимости Азербайджана.
"Соединенные Штаты подтверждают свою поддержку независимости, территориальной целостности и суверенитета Азербайджана. Мы приветствуем шаги, предпринятые Азербайджаном и Арменией для обеспечения стабильного и достойного мира, и готовы поддержать эти усилия.
Мы рассчитываем на расширение нашего партнерства и укрепление связей с народом Азербайджана", - говорится в сообщении Байдена.