«Պատրաստ ենք աջակցել կայուն խաղաղության ապահովմանն ուղղված Ադրբեջանի և Հայաստանի ջանքերին»․ Բայդեն
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ Ադրբեջանի անկախության օրվա առթիվ։
«Միացյալ Նահանգները վերահաստատում է իր աջակցությունն Ադրբեջանի անկախությանը, տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը: Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի՝ կայուն և արժանապատիվ խաղաղության ապահովմանն ուղղված քայլերը, և պատրաստ ենք աջակցել այդ ջանքերին։
Անհամբեր սպասում ենք մեր գործընկերության ընդլայնմանը և Ադրբեջանի ժողովրդի հետ կապերի ամրապնդմանը»,- ուղերձում նշել է Բայդենը։

"We are ready to support Azerbaijan and Armenia's efforts to ensure stable peace." Biden
The President of the United States of America, Joe Biden, sent a congratulatory letter to the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, on Azerbaijan's Independence Day.
"The United States reaffirms its support for Azerbaijan's independence, territorial integrity, and sovereignty. We welcome the steps taken by Azerbaijan and Armenia to ensure a stable and dignified peace, and we are ready to support these efforts.
We look forward to expanding our partnership and strengthening ties with the people of Azerbaijan," Biden said in the message.