«Մայիսի 26-ին կիմանան՝ ով է վարչապետի թեկնածուն». Բագրատ արքեպիսկոպոս
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանն այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է իր գլխավորած շարժման վարչապետի թեկնածուի հարցին․
«Մայիսի 26-ին կիմանան՝ ով է վարչապետի թեկնածուն, երևի, կիմանան՝ ինչ ծրագիր կա, ինչպես են առաջ գնալու, ինչպես է իշխանությունը փոխանցելու՝ ֆորմալացնելու իշխանության փոխանցումը, նկատի ունեմ»,- ասել է նա։
Ըստ Գալստանյանի՝ իրենք ունեն քայլերի հաջորդականություն, ռազմավարություն. «Հիմա իմպիչմենտ կլինի, ոչ իմպիչմենտ կլինի, հրաժարում կլինի, մանդատներ վայր դնելու հարց կլինի. բոլոր տարբերակները կան»։

"26 мая узнают, кто является кандидатом в премьер-министры". Архиепископ Баграт
Архиепископ Баграт Галстанян сегодня на брифинге с журналистами затронул вопрос кандидата в премьер-министры от возглавляемого им движения.
" 26 мая узнают, кто кандидат в премьер-министры, наверное, узнают, какой план, как они будут двигаться дальше, как будут передавать власть, я имею в виду формализовать передачу власти ", - сказал он.
По словам Галстаняна, у них есть последовательность шагов, стратегия. "Сейчас будет импичмент, не будет импичмента, будет отставка, встанет вопрос об отказе от мандатов, есть все варианты».