Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լոուրենս Վոնգին՝ վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով։
Ուղերձում նշված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Ձեր հարուստ քաղաքական փորձը կնպաստի Սինգապուրի հետագա զարգացմանն ու առաջընթացին:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Սինգապուրի հետ փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու զարգացումը։ Պատրաստակամ եմ համատեղ ջանքեր գործադրելու և՛ երկկողմ, և՛ բազմակողմ ձևաչափերով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում հարաբերություններն ընդլայնելու ուղղությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն Սինգապուրի բարգավաճման ուղին նոր վերելքների հասցնելու գործում»:

The Prime Minister sent a congratulatory message to the Prime Minister of Singapore
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Singapore, Lawrence Wong, on the occasion of assuming the post of Prime Minister.
The message states: "I warmly congratulate you on assuming the post of Prime Minister of the Republic of Singapore.
Your rich political experience will contribute to Singapore's further development and progress.
Armenia attaches great importance to further deepening and developing cooperative relations with friendly Singapore. I am ready to make joint efforts to expand ties in all areas of mutual interest in both bilateral and multilateral formats.