«Խաչատուր Սուքիասյանի ելույթը չի արտահայտում ՔՊ դիրքորոշումը». Հովհաննիսյան
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարել է, որ Խաչատուր Սուքիասյանի բանավոր ելույթում հնչեցրած դիրքորոշումը չի արտահայտում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության և խմբակցության դիրքորոշումը։
Հովհաննիսյանը հիշեցրեց, որ ոչ միանշանակ հասկացված այդ նախադասության վերաբերյալ Խաչատուր Սուքիասյանը այլ լրատվամիջոցի տված հարցազրույցում պարզաբանել է և հստակորեն նշել, որ իշխանությունները գնում են բացառապես ժողովրդավարական ճանապարհով։
Ըստ նրա՝ խորհրդարանական ընդդիմության շարքերում կան երրորդ երկրի շահերը սպասարկող պատգամավորներ, ինչի մասին բազմիցս խոսվել է. «Իսկ ինչ տեղի կունենա նրանց հետ. ամեն բան տեղի է ունենալու ՀՀ իրավակարգի համաձայն՝ ոչ աջ, ոչ ձախ»։

"Khachatur Sukiasyan's speech does not express the KP position." Hovhannisyan
Artur Hovhannisyan, secretary of the National Assembly "Civil Contract" faction, announced today during parliamentary briefings that Khachatur Sukiasyan's oral speech does not express the position of the "Civil Contract" party and faction.
Hovhannisyan reminded that Khachatur Sukiasyan, in an interview given to another media outlet, clarified and clearly stated that the authorities are following an exclusively democratic path regarding that ambiguously understood sentence.
According to him, MPs in the ranks of the parliamentary opposition serve the interests of third countries, which has been discussed many times: "And what will happen to them? Everything will happen according to the RA legal system, neither right nor left."