«ՀԱՊԿ առնվազն 2 երկիր գիտեմ, որ մասնակցել է մեր դեմ պատերազմի նախապատրաստությանը». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ ՆԻկոլ Փաշինյանն արձագանքել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի՝ Բաքվում արած հայտարարություններին․
«2020թ. 44–օրյա պատերազմի նախապատրաստությանը մասնակցել են ոչ մեր կողմից մեր դաշնակիցները, և ես ՀԱՊԿ առնվազն 2 երկիր գիտեմ, որ մասնակցել է մեր դեմ պատերազմի նախապատրաստությանը»,- ասել է նա։
Ըսռ նրա՝ պատերազմի նպատակը եղել է ՀՀ չգոյությունը։
Փաշինյանը նաև նշել է. «Այո, Լուկաշենկոն ճիշտ է ասել, այստեղս հասավ, մինչև հասա նրան, որ ինքը հրապարակային ասի։ Բայց ես ուրախ եմ, որ կարողացա հասնել նրան, որ ինքը սա ասի հրապարակային, և ես այդ փորձերը շարունակելու եմ։ Էլի կան մարդիկ, որ այդ մասին պետք է հրապարակային ասեն»։

"I know at least 2 CSTO countries that participated in the preparations for war against us." Prime Minister (VIDEO)
RA Prime Minister Nikol Pashinyan responded to the statements made by Belarus President Alexander Lukashenko in Baku.
"Our allies, not in our favor, participated in the preparations for the 44-day war in 2020, and I know at least 2 CSTO countries that participated in the preparations for the war against us," he said.
According to him, the goal of the war was the non-existence of RA.
Pashinyan also noted, "Yes, Lukashenko said it right. I made him fed up and made him say it publicly. But I am glad I managed to get him to say this publicly, and I will continue those attempts. There are still people who should talk about it publicly."