Քննարկել են Հայաստան-Կատար հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
Մայիսի 21-ին Դոհայում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Կատարի Պետության Էմիրի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մուհամեդ Բին Ահմեդ ալ Միսնադի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Կատար հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները մի շարք ոլորտներում: Վերոնշյալի համատեքստում ընդգծվել է նաև անվտանգության ոլորտում հետագա համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը, ինչի շրջանակներում ընդգծվել է հնարավոր ներդրումային ծրագրերի իրականացումը:

Обсуждены перспективы развития армяно-катарских отношений
21 мая в Дохе секретарь Совбеза РА Армен Григорян встретился с советником по национальной безопасности эмира Государства Катар Мухаммедом бин Ахмедом Аль Миснэдом.
Стороны обсудили перспективы развития армяно-катарских отношений по ряду направлений. В контексте вышеизложенного также была подчеркнута важность дальнейшего сотрудничества в сфере безопасности.
На встрече речь шла о развитии двусторонних экономических отношений, в рамках которых был сделан акцент на реализации возможных инвестиционных программ.