Խորհրդարան է այցելել ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Բրենդոն Յոդերը
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մայիսի 20-ին հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Բրենդոն Յոդերին: Հանդիպմանը մասնակցել են Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Մարիա Կարապետյանը եւ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արփինե Դավոյանը:
Ողջունելով հյուրին` Սարգիս Խանդանյանը կարեւորել է Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը, որն ընդգրկում է փոխադարձ հետաքրքրության բազմաթիվ ոլորտներ եւ շեշտել է, որ երկու երկրների հարաբերություններում զարգացման մեծ ներուժ կա:
Բրենդոն Յոդերը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման հնարավորության համար, համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունները զարգանալու եւ ամրապնդվելու են:
Հանդիպման ընթացքում պատգամավորները ներկայացրել են իրավապահ համակարգում եւ դատաիրավական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը եւ շնորհակալություն են հայտնել ամերիկյան կողմին այդ բարեփոխումների ճանապարհին շարունակական աջակցության համար:

US Deputy Secretary of State Brandon Yoder visited the Parliament
Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations, Sargis Khandanyan, met US Deputy Secretary of State Brandon Yoder on May 20. Maria Karapetyan, a member of the Standing Committee on Foreign Relations, and Arpine Davoyan, a member of the Standing Committee on State-Legal Affairs, participated in the meeting.
Welcoming the guest, Sargis Khandanyan emphasized the dynamic development of Armenia-US relations, which cover many areas of mutual interest, and that there is great potential for development in the relations between the two countries.
Brandon Yoder thanked me for the opportunity to meet and expressed his belief that relations with Armenia will develop and strengthen.
During the meeting, the MPs presented the reform process implemented in the law enforcement and judicial spheres and thanked the American side for its continuous support of these reforms.