Ռուբինյանը Գերմանիայի պատվիրակությանը ներկայացրել է տարածաշրջանի անվտանգային իրավիճակը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 20-ին ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի Սոցիալ-դեմոկրատական խմբակցության անդամներին:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստան-Գերմանիա հարաբերությունները կայուն զարգանում են, և դրան նպաստում են վերջին շրջանում ակտիվ փոխայցերը թե՛ օրենսդիրի և թե՛ գործադիրի մակարդակով:
ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել վերջին զարգացումների մասին:
Սարգիս Խանդանյանը, խոսելով Հարավային Կովկասում հարատև խաղաղության հասնելու Հայաստանի քայլերի մասին, գործընկերներին է ներկայացրել ՀՀ կառավարության հեղինակած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը: Գերմանացի հյուրերը ողջունել են նախաձեռնությունը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այն թույլ կտա խաղաղ համակեցություն հաստատել տարածաշրջանում:
Հայ խորհրդարանականները ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված  անձանց կարիքների ապահովման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերը, այս հարցում կարևորել միջազգային գործընկերների աջակցությունը:

Rubinyan presented the security situation of the region to the German delegation
On May 20, RA NA Deputy Speaker Ruben Rubinyan received the members of the Social-Democratic faction of the German Bundestag.
Sargis Khandanyan, chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations, was present at the meeting.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan emphasized that Armenia-Germany relations are developing steadily, and recent active mutual visits at both the legislative and executive levels facilitate this.
The Deputy Speaker of the National Assembly presented the security situation in the region and discussed the latest developments.
Sargis Khandanyan, speaking about Armenia's steps to achieve lasting peace in the South Caucasus, presented the "Crossroads of Peace" project authored by the RA government to his colleagues. The German guests welcomed the initiative, believing it would allow peaceful coexistence in the region.
The Armenian parliamentarians presented the programs implemented by the RA government to meet the needs of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh, emphasizing the support of international partners in this matter.