Գերմանիան վերահաստատել է իր աջակցությունը ՀՀ կայունությանն ու անվտանգությանը
Մայիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությանը` Յոհաննես Շղափսի գլխավորությամբ:
Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է բարձր և բարձրագույն մակարդակով իրականացվող երկկողմ փոխայցելությունները և ընդգծել Հայաստան-Գերմանիա հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, տնտեսական ոլորտի զանազանեցման քաղաքականությունը և էներգետիկայի ոլորտում իրականացվող փոխգործակցությունը:
Վերոնշյալի համատեքստում գերմանական կողմը վերահաստատել է իր շարունակական աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և երկրի կայունությանն ու անվտանգությանը:

Germany has reaffirmed its support for the stability and security of Armenia
On May 20, Armen Grigoryan, Secretary of the RA Council of Ministers, received the delegation of the Foreign Relations Committee of the German Bundestag headed by Johannes Schraps.
Armen Grigoryan highlighted bilateral visits at the highest levels and the dynamics of the stable development of Armenia-Germany relations.
The secretary presented the democratic reforms implemented in RA, the policy of diversification in the economic sphere, and the cooperation implemented in the energy field.
In the context of the above, the German side reaffirmed its continuous support for Armenia's democratic reforms and for the country's stability and security.