Ալեն Սիմոնյանը ցավակցական նամակ է ուղարկել Իրանի Մեջլիսի նախագահին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ցավակցական նամակ է ուղարկել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆին, որում, մասնավորապես, ասվում է.
«Ձե՛րդ գերազանցություն,
Խորը կսկիծով ընդունեցինք ուղղաթիռի վթարի հետևանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, կառավարության անդամների և նրանց ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու գույժը:
Հայաստանի Հանրապետությունը և հայ ժողովուրդը կիսում են Իրանի եղբայրական ժողովրդի հետ միասին այդ ողբերգական ցավը:
Դժվարին այս պահին թույլ տվեք, Ձե՛րդ գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն, մխիթարական խոսքեր և եղբայրական զորակցություն հայտնել Ձեզ, խորհրդարանի անդամներին և Իրանի բարեկամ ժողովրդին»:

Alen Simonyan sent a letter of condolence to the Speaker of the Majlis of Iran
National Assembly Speaker Alen Simonyan sent a letter of condolence to Mohammad Bagher Ghalibaf, Chairman of the Mejlis of the Islamic Republic of Iran, in which it is expressly stated:
We accepted with deep sorrow the death of the President of the Islamic Republic of Iran, Seyed Ebrahim Raisi, members of the government, and their accompanying staff as a result of the helicopter crash.
The Republic of Armenia and the Armenian people share that tragic pain with the fraternal people of Iran.
At this challenging moment, allow me, Your Excellency, to express deep condolences, words of comfort, and fraternal support to you, the members of the parliament, and the friendly people of Iran on behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and myself."