«Հայաստանի տարածքից որևէ միլիմետր հող չի հանձնվել»․ Արմեն Գրիգորյան
Սահմանազատման գործընթացի հերթական փուլը հաջող է անցել։ Հայաստանի տարածքից որևէ միլիմետր հող չի հանձնվել, Հանրայինի եթերում հայտարարել է ՀՀ անվտանգության քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Իրականության մեջ մենք ստանում ենք այն, ինչ Հայաստանինն է և սահման ենք գծում։ Սա հնարավորությունների մեջ լավագույն հնարավորությունով լուծումն է։
Գազատարն անցնում է ՀՀ տարածքով, նման խնդիր չունենք։ Կիրանցում ճանապարհի մասով լուծումներ ունենք։ Այս պահին ճանապարհի խնդիր չկա, երկարաժամկետ ինչ խնդիրներ էլ լինեն, լուծելու ենք։ Կիրանցում 4 շինություն կա, որոնք 1976թ․ քարտեզով չեն մնում ՀՀ-ին՝ մեկը տուն է, երկրորդը կացարան, երրորդը չաշխատող խանութ-վագոն, չորրորդը ավտոտնակ»,- նշել է Գրիգորյանը։
Պատասխանելով հարցին՝ մտավախություն չկա, թե Ադրբեջանը կարող է խախտել պայմանավորվածությունները, ինչպես նոյեմբերի 9-ի պարագայում է, Գրիգորյանը պատասխանել է․ «Նոյեմբերի 9-ի համաձայնագիրը որոշակի առանձնահատկություններ ուներ, կար ՌԴ-ի մասնակցությունն ակտին։ ՌԴ-ն երբ սկսեց 2022թ․-ից այլ գործողություններով զբաղվել, մեր տարածաշրջանում այլ արդյունք ստացվեց»։

"Not a single millimeter of land from the territory of Armenia has been handed over." Armen Grigoryan
The next stage of the demarcation process has been successful. RA Security Secretary Armen Grigoryan announced on Public TV that not a single millimeter of land from Armenian territory has been handed over.
"In reality, we get what belongs to Armenia and draw a border. This is the solution with the best possible solution.
The gas pipeline passes through Armenian territory, so we are okay. We have solutions regarding the access road. Currently, the road has no problems; we will solve any long-term problems. According to the 1976 map, four buildings in the past do not belong to RA: a house, a residence, a non-working shop wagon, and a garage," said Grigoryan
In answering the question, there is no fear that Azerbaijan may violate the agreements as of November 9. Grigoryan answered: "The agreement of November 9 had certain features, and the Russian Federation participated in the act. When the Russian Federation started to engage in other activities in 2022, a different result was obtained in our region."