Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ:
Վերջինս շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին «Կոպենհագենի ժողովրդավարության գագաթնաժողով»-ին մասնակցելու հրավերն ընդունելու և «Առաջնագծից. Հայաստանի ժողովրդավարության պաշտպանությունը» (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”) թեմայով քննարկմանը մասնակցելու համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը:
Տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման համատեքստում Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենն ընդգծել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի կարևորությունը:

Никол Пашинян встретился с Андерсом Фогом Расмуссеном
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с основателем международной политической консалтинговой организации "Rasmussen Global" Андерсом Фогом Расмуссеном.
Последний поблагодарил премьер-министра РА за принятие приглашения принять участие в "Копенгагенском саммите демократии" и в обсуждении на тему «С передовой: защита демократии в Армении»
Собеседники обменялись мнениями о региональных событиях и вызовах безопасности. Обсуждены вопросы, связанные с безопасностью и стабильностью на Южном Кавказе, подчеркнуты постоянные усилия в этом направлении с обеих сторон.
В контексте разблокировки региональных коммуникаций  Андерс Фог Расмуссен подчеркнул важность проекта правительства РА "Перекресток мира".