Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Դանիայի խորհրդարանի ղեկավարի հետ
Դանիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի ավարտից առաջ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել այդ երկրի խորհրդարանի` Ֆոլկետինգի խոսնակ Սյորեն Գադեի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Դանիայի խորհրդարանների միջև համագործակցությանը, ինչպես նաև տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը հույս են հայտնել, որ ՀՀ վարչապետի այցը Դանիա նոր ազդակ կհաղորդի երկու երկրների միջև բազմաոլորտ կապերի զարգացմանն ու ընդլայնմանը: Այս համատեքստում, զրուցակիցները կարևորել են բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպումը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Սյորեն Գադեն մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումների, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցերի:

Nikol Pashinyan had a meeting with the head of the Danish Parliament
Before the end of his working visit to the Kingdom of Denmark, Prime Minister Nikol Pashinyan met with Søren Gade, speaker of the Folketing of that country's parliament.
The interlocutors discussed issues related to cooperation between the parliaments of Armenia and Denmark and cooperation in various fields.
The parties expressed hope that the visit of the Prime Minister of Armenia to Denmark will give a new impetus to developing and expanding multi-sectoral relations between the two countries. In this context, interlocutors emphasized the organization of high-level mutual visits.
Nikol Pashinyan and Søren Gade exchanged thoughts on developments in the South Caucasus region, discussions on the Armenia-Azerbaijan peace treaty, and the RA government's "Crossroads of Peace" project.
Issues related to the further development of Armenia-European Union cooperation were also addressed.