Արարատ Միրզոյանն ու Ղազախստանի ԱԳ նախարարն անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերի
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Մուրատ Նուրտլաուի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են Հայաստանի և Ղազախստանի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության զարգացման դինամիկան։ Քննարկվել են երկկողմ օրակարգային հարցեր՝ ի շարունակություն Ղազախստանի նախագահի՝ ապրիլին Երևան կատարած այցի ժամանակ կայացած քննարկումների։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։
Ընդգծվել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման՝ ղազախական հարթակում՝ մասնավորապես Ալմաթի քաղաքում անցկացնելու խորհրդանշական բնույթը՝ հաշվի առնելով հարաբերությունների կարգավորման, այդ թվում՝ սահմանազատման գործընթացում 1991թ. Ալմա-Աթայի հռչակագրի նշանակությունը։
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային տնտեսական ու տրանսպորտային փոխկապակցվածության զարգացման հարցերի։

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с вице-премьером Казахстана, министром иностранных дел Муратом Нуртлау.
Собеседники с удовлетворением отметили динамику развития политического диалога на высоком уровне между Арменией и Казахстаном. Вопросы двусторонней повестки дня были обсуждены в продолжение дискуссий, состоявшихся в ходе апрельского визита президента Казахстана в Ереван.
На встрече состоялся обмен мнениями по региональным вопросам.
Подчеркивалась символичность встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана, которая состоится на казахстанской площадке, в частности в городе Алматы,учитывая значение Алма-Атинской декларации 1991 года в процессе урегулирования отношений между Баку и Ереваном, включая делимитацию границы