«Աշխատանքների 90%-ն արված է». վարչապետը՝ սահմանազատման մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է սահմանազատման գործընթացին՝ նշելով, թե դրանով լուծվում է Հայաստանի խնդիրը․
«Այս գործընթացն ունի մեկ նպատակ՝ անիմաստ, անտրամաբանական և անիրագործելի դարձնել պատերազմը։ Պատերազմին զրկել տեղի ունենալու հիմքից, և ես ուզում եմ օբյեկտիվ գնահատենք տեղի ունեցողը»։
Վարչապետի խոսքով՝ իր համար հարց է եղել, թե ինչպես կընթանա սահմանազատման գործընթացը. «Այս պահի դրությամբ արված է աշխատանքի մեծ մասը՝ 90%-ը։ Որքան այդ աշխատանքն առաջ է գնում, ավելի է ուժեղանում այն համոզմունքը, որ ձևավորվում են անվտանգային երաշխիքներ, և պատերազմը զրկվում է հիմքից։ Պատերազմը դառնում է անտրամաբանական»։

"90% of the work is done." Prime Minister on border demarcation (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the demarcation process, noting that it solves Armenia's problem.
"This process has one goal: to make war senseless, illogical, and impractical. Depriving the war of the basis for its occurrence, and I want to assess what is happening objectively."
According to the Prime Minister, he was unsure how the border demarcation process would proceed. "As of now, most of the work has been done, or 90%. The more this work progresses, the stronger the belief that security guarantees are being formed and the war is losing its basis. The war becomes illogical."