Քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման հարցեր
Նախարար Գևորգ Պապոյանը մայիսի 3-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերին։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը։
Քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման, սննդարդյունաբերության, հանքարդյունաբերության, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության բնագավառներում գործակցության խորացման հնարավորությունները։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել առևտրի և ներդրումների խթանման աշխատանքներում համագործակցության ընդլայնման, ծառայությունների և արտադրության դիվերսիֆիկացման, միջազգային և մասնագիտացված ցուցահանդեսների, գործարար համաժողովների կազմակերպման վերաբերյալ։
Անդրադարձ է կատարվել Միացյալ Թագավորության «Լավ կառավարման հիմնադրամի» հետ համագործակցությանը կորպորատիվ կառավարման ոլորտում բարեփոխումների իրականացման գործում։
Գևորգ Պապոյանը հյուրերին ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը կարող է դառնալ ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ ավելի լայն տնտեսական համագործակցության կարևոր բաղկացուցիչ։

Обсуждены вопросы увеличения товарооборота между Арменией и Великобританией
3 мая министр Геворг Папоян принял посла Великобритании в Армении Джона Галлахера. На встрече присутствовал также заместитель министра Нарек Овакимян.
Обсуждены возможности увеличения товарооборота между двумя странами, углубления сотрудничества в сферах пищевой промышленности, горнодобывающей промышленности, сельского хозяйства и туризма.
Стороны обменялись идеями по расширению сотрудничества в сфере содействия торговле и инвестициям, диверсификации услуг и производства, организации международных и специализированных выставок, бизнес-конференций.
Было упомянуто сотрудничество с «Фондом надлежащего управления» Великобритании в реализации реформ в сфере корпоративного управления.
Геворг Папоян представил гостям проект «Перекресток мира», который может стать важной составляющей как регионального, так и более широкого экономического сотрудничества.