Քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման հարցեր
Նախարար Գևորգ Պապոյանը մայիսի 3-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերին։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը։
Քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման, սննդարդյունաբերության, հանքարդյունաբերության, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության բնագավառներում գործակցության խորացման հնարավորությունները։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել առևտրի և ներդրումների խթանման աշխատանքներում համագործակցության ընդլայնման, ծառայությունների և արտադրության դիվերսիֆիկացման, միջազգային և մասնագիտացված ցուցահանդեսների, գործարար համաժողովների կազմակերպման վերաբերյալ։
Անդրադարձ է կատարվել Միացյալ Թագավորության «Լավ կառավարման հիմնադրամի» հետ համագործակցությանը կորպորատիվ կառավարման ոլորտում բարեփոխումների իրականացման գործում։
Գևորգ Պապոյանը հյուրերին ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը կարող է դառնալ ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ ավելի լայն տնտեսական համագործակցության կարևոր բաղկացուցիչ։

Issues of increasing trade turnover between Armenia and the United Kingdom were discussed
On May 3, Minister Gevorg Papoyan received the Ambassador of the United Kingdom to Armenia, John Gallagher. Deputy Minister Narek Hovakimyan was also present at the meeting.
The two countries discussed the possibilities of increasing trade turnover and deepening cooperation in the fields of the food industry, mining, agriculture, and tourism.
The parties exchanged ideas on expanding cooperation in promoting trade and investments, diversifying services and production, organizing international and specialized exhibitions, and holding business conferences.
The "Good Governance Foundation" of the United Kingdom was mentioned as cooperating in implementing reforms in corporate governance.
Gevorg Papoyan presented the "Crossroads of Peace" project to the guests, which can become essential to regional and broader economic cooperation.