Իրանի քաղավիացիայի պաշտոնյաները հայ գործընկերներին հրավերել են Իրան
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը երեկ ընդունել է ԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ և քաղաքացիական ավիացիայի տնօրեն Մոհամմադ Մոհամմադի Բախշիի գլխավորած պատվիրակությանը։ Պատվիրակության կազմում էր նաև Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին։
Հանդիպման ժամանակ ՏԿԵՆ-ում մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ օդանավերի տեխնիկական սպասարկման, մասնագետների պատրաստման և վերապատրաստման, երկու երկրների միջև չվերթերի ավելացման, ինչպես նաև տարանցիկ չվերթերի զարգացման վերաբերյալ։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ երկու երկրների ավիացիոն իշխանությունները կշարունակեն սերտորեն համագործակցել միմյանց հետ փորձի փոխանակման շրջանակներում։
Իրանի քաղավիացիայի պաշտոնյաները հայ գործընկերներին հրավերել են Իրան՝ տեղում ծանոթանալու ավիացիայի ոլորտում երկրի ձեռքբերումներին։

Представители гражданской авиации Ирана пригласили армянских партнеров в Иран
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян вчера принял делегацию, возглавляемую заместителем министра дорог и градостроительства, директором гражданской авиации Мохаммадом Мохаммади Бахши. В составе делегации также был Чрезвычайный и Полномочный Посол Ирана в Армении Мехди Собхани.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с сотрудничеством в сфере гражданской авиации, в частности, касательно технического обслуживания воздушных судов, подготовки и обучения специалистов, увеличения авиарейсов между двумя странами, а также развития транзитных рейсов.
Была достигнута договоренность, что авиационные власти двух стран продолжат тесно сотрудничать друг с другом в рамках обмена опытом.
Представители гражданской авиации Ирана пригласили армянских партнеров в Иран для ознакомления с достижениями страны в области авиации.