Փաշինյանն ու Դըվինազն անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան սահմանազատման գործընթացին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Ֆրանսիայի Սենատի պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների բարձր մակարդակն ու փոխգործակցության հետևողական զարգացման կարևորությունը: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկկողմ հարաբերություններում իր ուրույն տեղն ունեն նաև միջխորհրդարանական կապերն ու փոխգործակցությունը տարբեր միջազգային հարթակներում:
Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմակողմ համագործակցության օրակարգային հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացման, հումանիտար ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ կատարվող քայլերին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, այդ թվում՝ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման և սահմանազատման գործընթացին, մասնավորապես, 1991թ․ Ալմա-Աթայի հռչակագրի հիման վրա սահմանազատման գործընթացը սկսելու պայմանավորվածությանը:
Մտքեր են փոխանակվել ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության շուրջ:

Pashinyan and Devinaz referred to the Armenia-Azerbaijan border demarcation process
Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation led by Gilbert-Luc Devinaz, head of the Armenia-France friendship group of the French Senate.
The Prime Minister welcomed the visit of the French Senate delegation to Armenia and emphasized the high level of Armenia-France relations and the importance of consistent development of cooperation. At the same time, Nikol Pashinyan noted that interparliamentary ties and cooperation on various international platforms also have their place in bilateral relations.
Agenda issues of multilateral cooperation between Armenia and France were discussed. In particular, reference was made to the steps taken towards the implementation of joint programs in the economy, infrastructure development, humanitarian spheres.
The interlocutors touched on issues of regional significance, including the process of regulation and delimitation of Armenia-Azerbaijan relations, in particular, in 1991. to the agreement to start the demarcation process based on the Alma-Ata Declaration.
Thoughts were exchanged on the "Crossroads of Peace" project developed by the RA government, as well as Armenia-European Union cooperation.