Ֆրանսիայի դեսպանն այցելել է Տավուշի մարզ
Տավուշի մարզպետի տեղակալ Նարեկ Ղուշչյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի  գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Իջևան համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Նարեկ Ղուշյանը ներկայացրել է Տավուշի մարզը, մարզի զարգացման առաջնահերթությունները, անդրադարձել Ֆրանսիայի տարբեր կառույցների ու քաղաքների հետ համագործակցությանը։
Դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար, նշել, որ տպավորված է մարզի բնությամբ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Ֆրանսիայի Օ Դը Սեն նահանգի հետ համագործակցությանը, անվտանգային, ինչպես նաև տարբեր ոլորտներում համագործակցության շրջանակները ընդլայնելու հարցերին։
Տավուշի մարզ կատարած այյցի շրջանակներում դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի  գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է  «ՀիմնաՏավուշ» զարգացման հիմնադրամի Լուսաձորի անասնապահական համալիր, ծանոթացել ֆերմայի արտադրական հնարավորություններին ու արտադրանքին։

The French ambassador visited Tavush region
Narek Ghushchyan, deputy governor of Tavush, today received the delegation led by French Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Olivier Decotigny. The head of the Ijevan community, Artur Chagharyan, also participated in the meeting.
Welcoming the guests, Narek Ghushyan presented the Tavush marz, the development priorities of the marz, referred to the cooperation with different structures and cities of France.
Ambassador Olivier Dkotini thanked for the warm reception, noted that he was impressed by the nature of the region. During the meeting, the parties discussed cooperation with France's Aude de Seine province, security, as well as issues of expanding the scope of cooperation in various fields.
As part of the visit to the Tavush region, the delegation led by Ambassador Olivier Dkotigny visited the Lusadzor livestock complex of the "HimnaTavush" development fund, got acquainted with the production possibilities and products of the farm.