ՀՀ-ն առաջին անգամ մասնակցում է ԵՄ անդամ պետությունների խորհրդարանների ղեկավարների համաժողովին
Իսպանիայի Թագավորության Պալմա քաղաքում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է  Եվրոպական միության անդամ պետությունների խորհրդարանների ղեկավարների համաժողովին:
Ապրիլի 21-22-ին ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Հունգարիայի, Մալթայի, Ռումինիայի, Մոլդովայի, Ավստրիայի, Կանադայի, Անդորրայի, Նիդերլանդների, Չեխիայի, Կիպրոսի եւ այլ խորհրդարանների ղեկավարների հետ:
Քննարկվել են Եվրոպայում և Հարավային Կովկասում անվտանգային իրավիճակը, ՀՀ-ԵՄ համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

For the first time, RA is participating in the conference of heads of parliaments of EU member states
The delegation led by RA NA Speaker Alen Simonyan is participating in the conference of heads of parliaments of European Union member states in Palma, Kingdom of Spain.
On April 21-22, the Speaker of the National Assembly delegation met with the leaders of the parliaments of Hungary, Malta, Romania, Moldova, Austria, Canada, Andorra, the Netherlands, the Czech Republic, Cyprus, and others.
The security situation in Europe and the South Caucasus and a wide range of issues related to the expansion of RA-EU cooperation were discussed.