Մեկնարկել է Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան
Մեկնարկել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ, սենատոր Ժիլբեր-Լյուք դը Վինազի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստանի Հանրապետություն։ Այս մասին տեղեկացրել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը:
«Այսօր առավոտյան Գորիսում հարգանքի տուրք մատուցեցինք Միսաք Մանուշյանի հիշատակին՝ ծաղիկներ խոնարհելով նրան նվիրված հուշակոթողին։
Այնուհետև աշխատանքային հանդիպում ունեցանք Գորիսի համայնքապետարանում, որից հետո փոքր շրջայց կատարեցինք Գորիսում»,- տեղեկացրել է Վարդանյանը։

Начался визит делегации во главе с президентом группы дружбы Франция-Армения в Армению
Начался визит делегации в Республику Армения во главе с председателем группы дружбы Франция-Армения Сената Французской Республики сенатором Жильбером-Люком де Виназом. Об этом сообщил председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, руководитель группы дружбы Армения-Франция Владимир Варданян.
"Сегодня утром в Горисе мы почтили память Мисака Манушяна, возложив цветы к посвященному ему мемориалу.
Затем у нас состоялась рабочая встреча в Доме культуры Гориса, после чего мы совершили небольшую экскурсию по Горису", - сообщил Варданян