Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ է հղել Բաշար Ալ-Ասադին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Իմ ջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը խորապես արժևորում է Սիրիայի հետ բարեկամության, վստահության, փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված բարեկամական հարաբերությունները, որոնք ամուր հիմք են հանդիսանում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցությունը զարգացնելու համար:
Լիահույս եմ, որ այս դժվարին օրերին, երբ պետությունների ու ազգերի խաղաղ գոյակցությունն ու ներդաշնակ փոխգործակցությունը լրջորեն վտանգված են, հայ-սիրիական դարերով փորձված բարեկամական հարաբերությունները կշարունակեն փոխադարձ վստահության ու կառուցողականության օրինակ ծառայել միջազգային հարաբերությունների ոլորտում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղ և բարեկեցիկ կյանք»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Syrian Arab Republic, Bashar Al-Assad, on the occasion of the national holiday. The message states:
"I send my warm congratulations to you and the friendly people of Syria on the occasion of Independence Day, the national holiday of the Syrian Arab Republic.
Armenia deeply values ​​friendly relations with Syria based on friendship, trust, and mutual respect, a solid basis for developing mutually beneficial and practical cooperation on bilateral and multilateral platforms.
I sincerely hope that in these difficult days, when the peaceful coexistence and harmonious interaction of states and nations are seriously threatened, the centuries-old Armenian-Syrian friendly relations will continue to serve as an example of mutual trust and constructiveness in international relations.
Taking advantage of this opportunity, I wish you good health, happiness, and a peaceful and prosperous life, as well as Syria's friendly people."