Կարևորվել է ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակի աշխատանքը
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում նորանշանակ ՄԱԿ մշտական համակարգող Ֆրանսուազ Ժակոբի հետ՝ վերջինիս հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
ԱԳ նախարարի տեղակալը շնորհավորել է Ֆրանսուազ Ժակոբին մշտական համակարգողի պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել իր բոլոր նախաձեռնություններում՝ ուղղված Հայաստանի կայուն սոցիալ-տնտեսական զարգացման ապահովմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակի գործունեությանը և Հայաստանում գործող ՄԱԿ գործակալությունների կողմից իրականացվող ծրագրերին: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու ակտիվ համագործակցությունը՝ Հայաստանում Կայուն զարգացման 2030 օրակարգի արդյունավետ իրականացման ուղղությամբ:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն իր զրուցակցին մանրամասն ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի էթնիկ զտման արդյունքում բռնի տեղահանվածներին առնչվող հումանիտար հարցերը: Կարևորվել է ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակի ակտիվ ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված փախստականների անվտանգային, հումանիտար, սոցիալ-տնտեսական, կրթական և զբաղվածության խնդիրների հասցեագրման գործում:

The work of the UN Office in Armenia was highlighted
RA Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan had a meeting with the newly appointed UN Permanent Coordinator in Armenia, Francoise Jacob, in connection with handing over a copy of his credentials.
The Deputy Minister of Foreign Affairs congratulated François Jacob on assuming the responsible position of permanent coordinator and wished him success in all his initiatives to ensure Armenia's stable socio-economic development.
The interlocutors referred to the activities of the UN Office in Armenia and the programs implemented by the UN agencies operating in Armenia. The parties expressed readiness to continue active cooperation to effectively implement the 2030 Agenda for Sustainable Development in Armenia.
The Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia presented to his interlocutor in detail the humanitarian issues related to the forcibly displaced people as a result of the ethnic cleansing of the people of Nagorno Karabakh by Azerbaijan. The active involvement of the UN Office in Armenia in addressing the security, humanitarian, socio-economic, educational, and employment problems of forcibly displaced refugees from Nagorno-Karabakh was highlighted.