Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իռլանդիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Սայմոն Հարրիսին՝ պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ընդունեք խնդրեմ ջերմ շնորհավորանքներս Իռլանդիայի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ հաջողություններ Ձեր հետագա նախաձեռնություններում:
Համոզված եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Իռլանդիան կշարունակի զարգանալ և բարգավաճել՝ ի շահ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդի։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իռլանդիայի հետ ժողովրդավարական ընդհանուր արժեհամակարգի վրա հիմնված հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ՝ բազմակողմ մակարդակներում:
Առանձնահատուկ կարևորություն եմ տալիս մեր երկրների միջև փոխգործակցությանը ԵՄ շրջանակներում: Վստահ եմ, որ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումը մեծապես կնպաստի նաև երկկողմ համագործակցությանը:
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու և քննարկելու Հայաստանի և Իռլանդիայի միջև համագործակցությունը հեռանկարային նոր ծրագրերով համալրելու հնարավորությունները։
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում ամենայն բարիք, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of Ireland
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Irish Prime Minister Simon Harris on taking office. It is said in the congratulatory message:
"Please accept my warm congratulations on assuming the Prime Minister of Ireland post. I wish you success in all your future endeavors.
I am sure that under your leadership, Ireland will continue to develop and prosper, benefiting the friendly people of Ireland.
Armenia attaches great importance to the further expansion of relations with Ireland based on a standard democratic value system, both at the bilateral and multilateral levels.
I attach particular importance to our countries' cooperation within the EU. The further expansion of RA-EU relations will significantly contribute to bilateral cooperation.
We will have an opportunity to meet and discuss the possibility of adding prospective new projects to the cooperation between Armenia and Ireland.
I congratulate you again and wish you all the best, as well as peace and prosperity for the friendly people of Ireland."