Ռուբինյանը կարևորել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերություն հաստատելու փաստը
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը և մեր երկում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարևորել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերություն հաստատելու փաստը: ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ վերջին տարիներին հայ-վրացական հարաբերությունները հասել են զարգացման նոր մակարդակի:
Կողմերը խոսել են խորհրդարանական հարաբերություններից, կարևորել համանման հանձնաժողովների միջև փոխգործակցության խորացումը:

Rubinyan highlighted the need to establish a strategic partnership with Georgia.
On April 12, Ruben Rubinyan, the Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia, received a delegation led by Rati Bregadze, the Minister of Justice of Georgia.
Vladimir Vardanyan, the chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, and Giorgi Sharvashidze, the Ambassador Extraordinaire and Plenipotentiary of Georgia to our country, attended the meeting.
When welcoming the guests, Ruben Rubinyan highlighted establishing a strategic partnership with Georgia. The Deputy Speaker of the National Assembly emphasized that Armenian-Georgian relations have reached a new level of development in recent years.
The parties talked about parliamentary relations and emphasized the deepening of interaction between similar commissions.