Կանադայում Հայաստանի դեսպանը հանդիպել է Սենատի խոսնակի հետ և համագործակցության հարցեր քննարկել
Կանադայում Հայաստանի դեսպան Անահիտ Հարությունյանը հանդիպել է Կանադայի խորհրդարանի Սենատի խոսնակ Ռեմոնդ Գանյեին։ Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ քաղաքական օրակարգին, խորհրդարանական դիվանագիտությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Կողմերն ընդգծել են միջխորհրդարանական կապերի շարունակական ամրապնդման անհրաժեշտությունը՝ ուշադրություն հրավիրելով կանանց քաղաքական առավել ներգրավվածության ապահովման խնդրի վրա։
Առանձնահատուկ կարևորվել է երկկողմ համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների, մասնավորապես՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակներում։
Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների համատեքստում հատուկ անդրադարձ է կատարվել կրթության ոլորտի հետագա զարգացման կարևորությանը։

The Ambassador of Armenia to Canada met with the Speaker of the Senate and discussed issues of cooperation
Armenian Ambassador to Canada Anahit Harutyunyan met with Speaker of the Senate of the Canadian Parliament Raymond Ganier. During the meeting, the interlocutors discussed several issues related to the bilateral political agenda, parliamentary diplomacy, and regional security.
The parties emphasized the need for continuous strengthening of inter-parliamentary relations, drawing attention to the problem of ensuring greater political involvement of women.
Bilateral cooperation within the framework of international organizations, particularly the International Organization of Francophonie, was essential.
The democratic reforms implemented in Armenia specifically referenced the importance of further developing the education sector.