Փոխնախարարը և Իրանի դեսպանը քննարկել են ճանապարհային հարկերը զրոյացնելու հարցը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Փոխնախարարը շնորհակալություն է հայտնել երկկողմ արդյունավետ համագործակցության համար։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է տարանցիկ բեռնափոխադրումների համար ճանապարհային հարկերը զրոյացնելու հարցը։
Պատվիրակության ներկայացուցիչները հետարքրքրություն են ցուցաբերել նաև օդային հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությունը խորացնելու շուրջ։ Քննարկվել են չվերթերի հաճախականության ավելացման հարցերը, ինչպես նաև երկու երկրների տարբեր քաղաքների միջև հաղորդակցության հարցեր։ Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկա հանդիպումների ժամանակ ավելի առարկայական քննարկել երկուստեք հետաքրքրության հարցերը։

Заместитель министра и посол Ирана обсудили вопрос обнуления дорожных налогов
Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры РА Армен Симонян принял делегацию, возглавляемую Чрезвычайным и Полномочным Послом Ирана в РА Мехди Собхани.
Заместитель министра поблагодарил за эффективное двустороннее сотрудничество. В ходе встречи обсуждался вопрос обнуления дорожного налога на транзитные грузоперевозки.
Представители делегации также проявили заинтересованность в углублении сотрудничества в сфере воздушного сообщения. Обсуждались вопросы увеличения частоты рейсов, а также вопросы сообщения между разными городами двух стран. Стороны договорились более предметно обсуждать вопросы, представляющие взаимный интерес, в ходе предстоящих встреч.