Նիկոլ Փաշինյանն ու Օլաֆ Շոլցը անդրադարձել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին
Քննարկվել են Հայաստան-Գերմանիա համագործակցությանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին: Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստ է գնալ լուծումների 2022 թվականի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում, 2023 թվականի մայիսի 14-ին և հուլիսի 15-ին Բրյուսելում, ինչպես նաև 2023 թվականի հոկտեմբերի 5-ին Գրանադայում համաձայնեցված սկզբունքների հիման վրա: Վարչապետ Փաշինյանն անընդունելի է համարել այդ սկզբունքները աղավաղելու ցանկացած փորձ:
Վարչապետ Փաշինյանը կանցլեր Շոլցին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հայաստան-Գերմանիա, Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացմանն աջակցելու համար:

Nikol Pashinyan and Olaf Scholz referred to the Armenia-Azerbaijan peace process
Issues related to Armenia-Germany cooperation and the further development of RA-EU relations were discussed.
Reference was made to the Armenia-Azerbaijan peace process. Prime Minister Pashinyan noted that Armenia is ready to go to solutions based on the principles agreed on October 6, 2022, in Prague, May 14 and July 15, 2023, in Brussels, and October 5, 2023, in Granada. Prime Minister Pashinyan considered any attempt to distort these principles unacceptable.
Prime Minister Pashinyan thanked Chancellor Scholz for supporting democratic reforms in Armenia and the development of Armenia-Germany and Armenia-EU relations.