Ռուբինյանը կարևորել է ՀՀ-ԵՄ համագործակցության խորացումը
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, Արտաքին հարաբերությունների, Եվրոպական ինտեգրման, Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամներն ապրիլի 8-ին հանդիպել են Եվրոպական միության խորհրդի քաղաքական և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Դելֆին Պրոնկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերի այցը Հայաստան՝ Ռուբեն Ռուբինյանը կարևորել է Հայաստան-ԵՄ բազմաշերտ համագործակցության խորացումը: ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, մարտահրավերները, խոսել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի առանցքային հարցերի շուրջ ՀՀ մոտեցումների մասին:
Տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում հայ խորհրդարանականները կարևորել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության դերը: Կողմերը քննարկել են մի շարք ոլորտներում ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ՀՀ-ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի անհրաժեշտությանը:

Rubinyan emphasized the deepening of RA-EU cooperation
On April 8, the Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia, Ruben Rubinyan, the members of the Standing Committees on Foreign Relations, European Integration, Defense and Security Affairs met with the delegation led by the Chairman of the Committee on Political and Security Affairs of the Council of the European Union, Delphine Pronk.
Welcoming the guests' visit to Armenia, Ruben Rubinyan emphasized the deepening of multi-layered cooperation between Armenia and the EU. The Deputy Speaker of the National Assembly presented the security situation in the region and the challenges and spoke about Armenia's approaches to the critical issues of the peace process between Armenia and Azerbaijan.
Armenian parliamentarians emphasized the role of the EU civilian observation mission in Armenia in ensuring security in the region. The parties discussed issues related to the development of RA-EU cooperation in several fields. They also referenced the need to start a dialogue on the liberalization of RA-EU visas.