Բրյուսելում մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի և Սամանթա Փաուերի հանդիպումը
Բրյուսելում մեկնարկել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) տնօրեն Սամանթա Փաուերի հետ։
Հանդիպմանը ներկա են նաև Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը,  Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը, Հայաստանում ԱՄՆ ՄԶԳ առաքելության ղեկավար Ջոն Ալելոն, ԱՄՆ ՄԶԳ ազգային անվտանգության տնօրեն Քոլին Թոմաս Յենսենը։
Քննարկման առանցքային հարցերն են լինելու Հայաստանում ՄԶԳ-ի ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր՝ մասնավորապես ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին աջակցելուն, Հայաստանում ժողովրդավարության զարգացմանը միտված ծրագրերի իրագործմանը վերաբերող թեմաները։

The meeting between Nikol Pashinyan and Samantha Power has started in Brussels
Prime Minister Nikol Pashinyan's meeting with USAID Director Samantha Power has started in Brussels.
Armenian Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan, Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan, Armenian Ambassador to the USA Lilit Makunts, and US Ambassador to Armenia Kristina Kvien, Head of the USAID Mission in Armenia John Allelo, and USAID National Security Director Colin Thomas are also present at the meeting. Jensen.
The critical issues of the discussion will be those related to the implementation of IDA programs in Armenia, in particular, the topics associated with the support of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh and the implementation of programs aimed at the development of democracy in Armenia.