«Բրյուսելյան հանդիպումը վերաբերելու է տնտեսական և հումանիտար հարցերի». փոխնախարար
ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանն անդրադարձել է վաղը Բրյուսելում կայանալիք ԵՄ-ԱՄՆ-Հայաստան հանդիպմանը, որին մասնակցելու է վարչապետ Փաշինյանը։
«Պետությունները կամ կողմերը, որոնք դեմ են մեր այս ֆորմատով համագործակցությանը, մեդիադաշտում  փորձում են ստեղծել առավել մեծ ակնկալիքներ, քան վաղվա միջոցառումից կարելի է ունենալ, հետագայում հանրության մոտ որոշակի հիասթափություն նաև առաջացնելու համար»,- ասել է նա՝ հավելելով,- «Վաղը շատ սոլիդ միջոցառում կունենանք, և կլինեն արդյունքներ, որոնց մասին կտեղեկացնենք»։
Ըստ Կոստանյանի՝ վաղվա հանդիպումը հիմնականում վերաբերելու է տնտեսական և հումանիտար հարցերի։
Փոխնախարարն անդրադարձել է նաև այդ հանդիպման վերաբերյալ երեկ Ալիև-Բլինքեն հեռախոսազրույցին. «Կան պետություններ, որ փորձում են չափից մեծ ակնկալիքներ սերմանել մեր հասարակության մեջ՝ վաղվա միջոցառման հետ կապված։ Բացարձակ ընդունելի չեն նման մեկնաբանություններն այլ երկրների կողմից։ Մեր սուվերեն իրավունքն է՝ զարգացնել հարաբերությունները բոլորը գործընկերների հետ, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ի և ԵՄ հետ»։

"The Brussels meeting will concern economic and humanitarian issues." deputy minister
RA Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan referred to the EU-USA-Armenia meeting in Brussels tomorrow, in which Prime Minister Pashinyan will participate.
"Tomorrow, we will have an excellent event, and there will be results that we will inform you about," he said. According to Kostanyan, tomorrow's meeting will mainly concern economic and humanitarian issues.
The deputy minister also referred to the Aliyev-Blinken telephone conversation regarding that meeting. "Some states try to instill excessive societal expectations regarding tomorrow's event. Such comments from other countries are unacceptable. Our sovereign right is to develop relations with all partners, including the US and the EU."