«Մենք երևի պետք է փորձենք բեմական գործունեությամբ զբաղվել». Նիկոլ Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե շատ հաճախ կառավարությունները շատ թեմաների չեն անդրադառնում՝ մտածելով, որ դա հանրային դիմադրության է արժանանալու՝ որոշակի վիրավորական հռետորաբանությամբ․
«Բոլորն էլ մարդ են․ ոչ մեկը չի ուզում, որ իր հասցեին հայհոյանք լինի։ Բայց ես ուզում եմ հետևյալն ասել․ եթե այսօրվա իշխանությունը, վաղվա իշխանությունը չի ուզում հայհոյանքը վերցնել իր վրա, որովհետև հայհոյանքը երբեմն գործի հարակից էֆեկտն է, բա ո՞վ է անելու այդ աշխատանքը։ Ո՞վ է անելու։ Սա շատ կարևոր հոգեբանական, քաղաքական հարց է։ Իշխանությունը պետք է պատրաստ լինի որոշումներ կայացնելու։ Իհարկե, այդ որոշումները պետք է լինեն քննարկված, ուսումնասիրված, ուսումնասիրված՝ բխող երկրի երկարաժամկետ, միջնաժամկետ ու կարճաժամկետ շահերից։ Բայց, առավել ևս այսօր, այդ լծակն ուղիղ է գործում, որովհետև կան սոցիալական ցանցեր և, այդպես շարունակ, ցանցերի միջոցով գործելու հիբրիդային բանաձևեր։ Պետք է արձանագրենք, որ իշխանության գործը դա է։ Եթե ուզում ենք անել բաներ, որ բոլորը միշտ, ամեն տեղ ընդունեն ծափերով, չի լինելու։ Երևի պետք է փորձել բեմական գործունեությամբ զբաղվել, չնայած՝ էդ էլ հեշտ չի, այդտեղ էլ երբեմն լոլիկներով ու ձվերով ընդունելու պրակտիկա է լինում։ Բայց հենց այդտեղ է քաղաքական կամքը, առաջնորդության փորձությունը․ դու ի վիճակի՞ ես առաջնորդել, թե՞ ոչ»,- ասել է վարչապետը։
Նրա խոսքով՝ իդեալական որոշումներ չկան. եթե այդպիսիք լինեին, կառավարություն լինելու մեջ բարդություն չէր լինի։

"Perhaps we should try to engage in stage activities." Nikol Pashinyan (VIDEO)
RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that governments often do not address many topics, thinking it will be met with public resistance and particular offensive rhetoric.
"Everyone is human. No one wants to be insulted. But I want to say the following: If today's government, tomorrow's government, doesn't want to take blasphemy on itself because blasphemy is sometimes the side effect of work, then who will do that work? Who will do it? This is a fundamental psychological and political question. The government should be ready to make decisions. Of course, those decisions should be discussed, studied, and derived from the country's long-term, medium-term, and short-term interests. But, even more so today, that leverage works directly because there are social networks and hybrid formulas for working through networks. We must record that this is the government's job. If we want to do things that everyone will always do, everywhere, except with applause, it will not happen. Perhaps you should try to engage in stage activities, although it is not easy either, there is also sometimes a practice of accepting them with tomatoes and eggs. But that is where the political will is, the test of leadership. Are you able to lead or not?" said the Prime Minister.
According to him, there are no ideal decisions. If there were such, there would be no difficulty being a government.