Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Պորտուգալիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության վարչապետ Լուիշ Մոնտենեգրուին՝ պաշտոնում նշանակվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Պորտուգալիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ այս պատասխանատու առաքելության մեջ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Պորտուգալիայի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու խորացումը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում, հատկապես՝ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Պորտուգալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ կայուն առաջընթաց և բարեկեցություն»։

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Португалии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Португалии Луишу Монтенегро по случаю его назначения. В сообщении говорится:
«От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на пост Премьер-министра Республики Португалия, желаю успехов в этой ответственной миссии.
Армения придает большое значение постоянному развитию и углублению отношений с дружественной Португалией.
Уверен, что благодаря совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между двумя странами будет еще больше расширяться и укрепляться как на двусторонней, так и на многосторонней площадках, особенно в рамках партнерства Армения-ЕС, на благо наших стран и народов.
Желаю вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Португалии – стабильного прогресса и процветания».