Հայաստանում արգելափակվել են հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-ՊԼԱՆԵՏԱ» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումները։ Այս մասին տեղեկացնում է ԲՏԱ նախարարի տեղակալ Ավետ Պողոսյանը։
««Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» «ՀՀՌՑ» ՓԲԸ-ն, հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի 5-րդ և 6-րդ հոդվածների՝ Հեռոստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի «ՀՌՀ» կողմից վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը, արգելափակել է հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-ՊԼԱՆԵՏԱ» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում»,- ասվում է փոխնախարարի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

The programs "Evening with Vladimir Solovyov" and "Sunday Evening with Vladimir Solovyov" were blocked in Armenia.
Avet Poghosyan, deputy minister of HTI, announced that in Armenia, the original programs "Evening with Vladimir Solovyov" and "Sunday Evening with Vladimir Solovyov," broadcast on the public multiplex "RTR-PLANET" TV channel, were blocked.
"Armenia Television and Radio Broadcasting Network," "ATRBN," CJSC, based on Articles 5 and 6 of the agreement "On cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Russian Federation in the field of mass telecommunications" by the Television and Radio Commission, "HRc" The fact of continuous violations recorded recently has blocked the broadcast of the original programs "Evening with Vladimir Solovyov" and "Sunday Evening with Vladimir Solovyov" broadcast on the public multiplex "RTR-PLANET" TV channel in the territory of the Republic of Armenia," says the Deputy Minister's Facebook page in the post.