Հայաստանում արգելափակվել են հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-ՊԼԱՆԵՏԱ» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումները։ Այս մասին տեղեկացնում է ԲՏԱ նախարարի տեղակալ Ավետ Պողոսյանը։
««Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» «ՀՀՌՑ» ՓԲԸ-ն, հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի 5-րդ և 6-րդ հոդվածների՝ Հեռոստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի «ՀՌՀ» կողմից վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը, արգելափակել է հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-ՊԼԱՆԵՏԱ» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում»,- ասվում է փոխնախարարի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

В Армении были заблокированы передачи "Вечер с Владимиром Соловьевым" и "Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым".
В Армении заблокированы авторские программы "Вечер с Владимиром Соловьевым" и "Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым", транслируемые на общественном мультиплексном телеканале "РТР-ПЛАНЕТА". Об этом сообщает заместитель министра ВТП Авет Погосян.
ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении» «ТРСА» на основании статей 5 и 6 Соглашения «О сотрудничестве в сфере массовых телекоммуникаций между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации» по решению комиссии по Телевидению и Радио «КТР» учитывая факт постоянных нарушений, зафиксированных недавно, заблокировал трансляцию авторских программ «Вечер с Владимиром Соловьевым» и «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» на общественном мультиплексе телеканала «РТР-ПЛАНЕТА» на территории Республика Армения", - говорится в посте на странице замминистра в Facebook.