«Սահմանադրական փոփոխությունների հայեցակարգն ուղարկվել է կառավարություն». նախարար
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Մինասյանն ասել է, թե վարչապետը հանրային քննարկման է բերել նոր գաղափարներ․
«Մենք ունենք նախնական նոր հայեցակարգ, որն ուղարկել ենք կառավարություն, այժմ սպասում ենք վարչապետի ու հանձնաժողովի, սահմանադրական խորհրդի հանդիպմանը, որից հետ հանրային իրազեկման միջոցով կներկայացնենք` արդյո՞ք մեր ուղղություններում փոփոխություններ են տեղի ունենում, և ինչ ենք նախատեսում»,- ասել է նա։
Ըստ նախարարի՝ սահմանադրության նախաբանի վերաբերյալ դեռևս քննարկում չի եղել. «Բացի այն հատվածից, որ մամուլով եղել է, այլ քննարկումներ չեն եղել, իսկ գաղափարական մտագրոհների արդյունքում, թե ինչ նոր ուղղություններ ենք նախատեսելու, սահմանադրական բարեփոխումների խորհուրդը ձեզ կներկայացնի»,- ասել է նա։
Ըստ Մինասյանի, իրականացվում են ներքին աշխատանքներ. «Այն հոդվածները, որոնց մեջ մենք խնդիրներ ենք արձանագրել, այս պահին իրականացվում է ներքին մոնիթորինգ ու վերլուծություն, բայց բուն սահմանադրական բարեփոխումների խորհուրդը մեկ անգամ է հավաքվել, և որոշել ենք քննարկել վարչապետի առաջարկները»։

"The concept of constitutional amendments has been sent to the government." minister
In a briefing with journalists, Minasyan said the Prime Minister brought new ideas to the public discussion.
"We have a preliminary new concept that we have sent to the government; now we are waiting for the meeting of the prime minister and the commission, the constitutional council, after which we will present through public awareness whether there are changes in our directions and what we plan," he said.
According to the minister, the constitution's preamble has yet to be discussed. "Apart from the part that was in the press, there were no other discussions, and as a result of ideological brainstorming, the constitutional reform council will present to you what new directions we will plan," he said.
According to Minasyan, internal work is being carried out. "The articles in which we noted problems are being internally monitored and analyzed, but the constitutional reform council met once, and we decided to discuss the prime minister's proposals."