Նիկոլ Փաշինյանը Հունաստանի վարչապետին հրավիրել է Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և հայ ժողովրդի անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական հույն ժողովրդին Հունաստանի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն:
Մեր ժողովուրդների միջև ամուր բարեկամական կապերը վերջին տասնամյակներին վերաճել են փոխշահավետ միջպետական համագործակցության և շարունակում են ամրապնդվել՝ շնորհիվ ակտիվ քաղաքական երկխոսության:
Օգտվելով առիթից՝ թույլ տվեք ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել շաբաթներ առաջ, Հունաստան այցելությանս ժամանակ, ջերմ հյուրընկալության, փոխըմբռնման, ինչպես նաև Հայաստանի համար նշանակալի հարցերում Հունաստանի աներկբա աջակցության համար:
Հայաստանը բարձր է գնահատում բարեկամ Հունաստանի օժանդակությունը նաև ԵՄ հետ հարաբերությունները խորացնելու և զարգացնելու հայկական կողմի նկրտումներին:
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում ևս երկկողմ համագործակցության բոլոր մակարդակների առաջմղման, ինչպես նաև բազմակողմ, այդ թվում՝ Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակներում փոխգործակցության խթանմանն ուղղված ջանքերն իրենց նպաստը կբերեն հայ և հույն ժողովուրդների անվտանգությանն ու բարօրությանը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ իմ հրավերը Ձեզ՝ Հայաստան այցելելու առնչությամբ, որը կարող ենք իրականացնել այս տարի եռակողմ ձևաչափով՝ Ձեզ հարմար ժամանակահատվածում»։

Nikol Pashinyan invited the Prime Minister of Greece to Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Greece, Kyriakos Mitsotakis, on the occasion of the national holiday. The message says:
"On behalf of the government of the Republic of Armenia and the Armenian people, I warmly congratulate you and the fraternal Greek people on the occasion of the National Day of the Republic of Greece, wishing you good health and success, and peace and prosperity to the friendly people of Greece.
Solid and friendly ties between our peoples have grown into mutually beneficial interstate cooperation in recent decades and continue to be strengthened thanks to active political dialogue.
Taking this opportunity, let me once again thank you for Greece's warm hospitality, understanding, and unequivocal support in matters of importance to Armenia during my visit to Greece a few weeks ago.
Armenia highly appreciates Greece's support for the Armenian side's aspirations to deepen and develop relations with the EU.
In the near future, efforts to promote all levels of bilateral cooperation and multilateralism, including Armenia-Greece-Cyprus trilateral platforms, will contribute to the security and well-being of the Armenian and Greek peoples.
Taking advantage of this opportunity, I reaffirm my invitation to you to visit Armenia, which we can do this year in a tripartite format conveniently."