Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ժնևում է
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 22-27-ն աշխատանքային այցով Ժնևում է` մասնակցելու Միջխորհրդարանական միության (IPU) 148-րդ վեհաժողովին:
Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Հասմիկ Հակոբյանը, Ծովինար Վարդանյանը և Արսեն Թորոսյանը, ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ելույթը վեհաժողովում և մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ:

The delegation led by RA NA Speaker Alen Simonyan will be in Geneva from March 22 to 27 on a working visit to participate in the 148th Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU).
The delegation includes Hakob Arshakyan, Deputy Chairman of the National Assembly, Hasmik Hakobyan, Tsovinar Vardanyan and Arsen Torosyan, MPs of the RA NA "Civil Agreement" faction, and Levon Kocharyan, RA NA "Armenia" faction MP.
Within the scope of the visit, NA Speaker Alen Simonyan will give a speech at the assembly, and a number of working meetings are planned.