Գրիգորյանը և Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին
Մարտի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Նորվեգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Էյվին Վադ Պետերսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Գրիգորյանը և Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին ընդհանուր առմամբ և մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել վերջին տարիներին ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների, տնտեսության և անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը երկկողմ տնտեսական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակներում:

Григорян и Вад Петерсон коснулись ситуации внерегиональной безопасности
21 марта секретарь Совета министров РА Армен Григорян встретился с делегацией, возглавляемой госсекретарем Министерства иностранных дел Королевства Норвегия Эйвином Вадом Петерсоном.
Григорян и Вад Петерсон коснулись ситуации внерегиональной безопасности в целом и, в частности, событий, происходящих на Южном Кавказе, в рамках которых секретарь Совбеза представил текущую ситуацию в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений.
Секретарь Совета безопасности представил собеседнику процесс и результаты демократических реформ, осуществленных в РА за последние годы, диверсификации экономики и системы безопасности. В контексте вышеизложенного стороны подтвердили готовность продолжать сотрудничество в рамках вопросов, представляющих двусторонний экономический интерес.