Գրիգորյանը և Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին
Մարտի 21-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Նորվեգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Էյվին Վադ Պետերսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Գրիգորյանը և Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին ընդհանուր առմամբ և մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել վերջին տարիներին ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների, տնտեսության և անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը երկկողմ տնտեսական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակներում:

Grigoryan and Vad Peterson addressed the extra-regional security situation
On March 21, Armen Grigoryan, Secretary of the RA Security Council, met with the delegation led by Evind Vad Petersson, Secretary of State of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Norway.
Grigoryan and Vad Petersson referred to the extra-regional security situation in general and, in particular, to the developments taking place in the South Caucasus. Within the framework of this, the Security Council Secretary presented the current situation of the Armenian-Azerbaijani relations normalization process.
The Secretary of the Security Council presented to the interlocutor the process and results of the democratic reforms implemented in RA in recent years and the differentiation of the economy and security system. In the context of the above, the parties reaffirmed their readiness to continue cooperation within the framework of issues of bilateral economic interest.