ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարել է, թե կառավարությունը պատրաստ է դելիմիտացիան սկսել հետևյալ հատվածներում.
«Հայաստանի կողմից՝ Բաղանիս, Ադրբեջանի կողմից՝ Բաղանիս-Այրում։ Սրանք նույն գյուղերը չեն։
Հայաստանի կողմից՝ Ոսկեպար, Ադրբեջանի կողմից՝ Աշաղի-Ասկիպարա բնակավայրի հատված։
Հայասկողմից՝ Կիրանց, ադրբեջանական կողմից՝ Խերեմլի գյուղ։
Հայաստանի կողմից՝ Բերքաբեր, և դիմացը գտնվող սահմանի հատվածը՝ Ադրբեջանի Կզըլ-Հաջիլի գյուղի հետ։ Վերջինն, օրինակ, այսօր էլ, 20 տարի առաջ էլ Ադրբեջանի տիրապետության ներքո է»,- ասել է նա։
Վարչապետը շեշտել է, որ տարածքը, որից պիտի սկսվի սահմանազատումը, գյուղի մաս չէ, այլ՝ գյուղի դիմացը գտնվող սահման. «Այս գյուղերի դիմացը գտնվող սահմանների դելիմիտացիային մենք պատրաստ ենք»։
«Բաղանիս գյուղը գտնվում է այս քարտեզի մեջ, Բաղանիս-Այրում գյուղը դուրս է եղել միշտ։ Ոսկեպարը այս քարտեզի մեջ է, Աշաղի-Ասկիպարան՝ միշտ դուրս է եղել։ Կիրանցը այս քարտեզի մեջ է, Խերիմլի գյուղը՝ դուրս։ Բերքաբերը այս քարտեզի մեջ է, Կզըլ-Հաջիլին՝ դուրս է եղել միշտ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ դրանք 3, 15, 20, 30, 40 տարի առաջ էլ Ադրբեջանինն են եղել. «Բոլոր այդ գյուղերը ոչ անկլավային գյուղեր են»։

During the NA-government question-and-answer session, RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that the government is ready to start the delimitation in the following areas:.
"On the side of Armenia, Baghanis, on the side of Azerbaijan, in Baghanis-Ayrum. These are not the same villages.
On the side of Armenia, Voskepar, on the side of Azerbaijan, is part of the Ashaghi-Askipara settlement.
From the Armenian side, Kirants, from the Azerbaijani side, the village of Kheremli.
On the Armenian side, there is Berkaber and the border section in front of it with the village of Kzyl-Hajili in Azerbaijan. The last one, for example, is under the rule of Azerbaijan even today, 20 years ago," he said.
The Prime Minister emphasized that the area from which the border demarcation should begin is not part of the village but the border in front of it. "We are ready for the delimitation of the borders in front of these villages."
"The village of Baghanis is located on this map; the village of Baghanis-Ayrum has always been outside. Voskepar is on this map; Ashaghi-Askipara has always been outside. Kirants is on this map, and Kherimli village is outside. Berkaber is on this map; Kzil-Hajili has always been outside," he said, adding that they belonged to Azerbaijan 3, 15, 20, 30, and 40 years ago. "All those villages are non-enclave villages."