ԿԸՀ ներկայացուցիչները դիտարկել են ԱՄՆ նախագահական նախնական ընտրությունները
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Լոս Անջելես վարչական շրջանի ընտրական մարմնի հրավերով ՀՀ ԿԸՀ փոխնախագահ Նունե Հովհաննիսյանն ու ԿԸՀ քարտուղար Արմեն Սմբատյանը մարտի 1-ից 4-ը դիտարկել են ԱՄՆ նախագահական նախնական ընտրությունները (Primary Election)։
ՀՀ ԿԸՀ անդամները գործուղման ընթացքում այցելել են քվեարկության կենտրոններ, ընտրությունների ժամանակ կիրառվող էլեկտրոնային տեխնիկական սարքավորումների պահեստներ։
Նշենք, որ նախնական ընտրությունները դիտարկելու համար հրավիրված են եղել այն երկրների ընտրական մարմինների ներկայացուցիչները, որոնք ընտրությունների ժամանակ կիրառում են էլեկտրոնային տեխնիկական սարքավորումներ, և այցն ունեցել է նաև փորձի փոխանակման նշանակություն։

At the invitation of the Electoral Body of the Los Angeles Administrative District of the State of California, RA CEC Vice President Nune Hovhannisyan and CEC Secretary Armen Smbatyan observed the US Presidential Primary Election from March 1 to 4.
RA CEC members visited voting centers and warehouses of electronic technical equipment used during elections during their business trips.
It should be noted that representatives of the electoral bodies of countries that use electronic technical equipment during elections were invited to observe the primary elections, and the visit also had the significance of exchanging experiences.