Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրախորհրդարանին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրախորհրդարանին՝ «ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև ավելի սերտ կապերի ու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի անհրաժեշտության մասին» բանաձևի ընդունման առթիվ։
«Երեկ Եվրախորհրդարանն ընդունեց «ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև ավելի սերտ կապերի ու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի անհրաժեշտության մասին» բանաձևը։
Շնորհակալ ենք մեր եվրոպացի գործընկերներին այս կարևոր քայլի համար:
Հայաստանը հանձնառու է ակտիվորեն աշխատել վերոնշյալ բանաձևի դրույթների իրականացման և ԵՄ-ի հետ համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ հիմնվելով ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքների և ձգտումների վրա»,- գրել է ԱԺ նախագահը։

Alen Simonyan thanked the European Parliament
NA Speaker Alen Simonyan thanked the European Parliament for adopting the resolution "On closer ties between the EU and Armenia and the need for a peace agreement between Azerbaijan and Armenia."
"Yesterday, the European Parliament adopted the resolution "On closer ties between the EU and Armenia and the need for a peace agreement between Azerbaijan and Armenia."
We thank our European partners for this important step.
"Armenia is committed to actively implementing the provisions of the resolution mentioned above and deepening cooperation with the EU based on common democratic values and aspirations," wrote the Speaker of the National Assembly.