Վահագն Խաչատուրյանը Հռոմի Պապին ուղերձ է հղել
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին Սուրբ Պետրոսի Աթոռի գահակալ ընտրվելու տարեդարձի կապակցությամբ:
«Հիրավի հիացմունքի են արժանի մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում աշխարհում արդարության վերականգնմանն ուղղված Ձերդ Սրբության անկոտրում կամքն ու մարդասիրական վեհ առաքելությունը։
Մեծապես կարևորում ենք մեր տարածաշրջանում տևական կայունության հաստատմանն ու հոգևոր և պատմամշակութային ժառանգության պահպանման հարցում Ձերդ Սրբության շարունակական կոչերն ու ուղերձները:
Մենք հանձնառու ենք առավել խորացնելու նույնակունք արժեքների վրա խարսխված բարձր մակարդակի երկկողմ հարաբերությունները»,- մասնավորապես ասվում է ուղերձում:

Vahagn Khachaturyan sent a message to the Pope
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to Pope Francis on the anniversary of his election to the Throne of St. Peter.
"Your Holiness's unbreakable will and noble humanitarian mission, which aim to restore justice in the world during this period of challenges, are truly admirable.
We attach great importance to Your Holiness's continuous appeals and messages regarding the establishment of lasting stability in our region and the preservation of spiritual and historical-cultural heritage."
The message states, in particular, that we are committed to further deepening high-level bilateral relations anchored on common values.