«Ճանապարհները, որ ՀԽՍՀ տարածքից դուրս են գալիս, կվերակառուցենք մի փոքր այլ կերպ». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե Տավուշի ոչ մի բնակավայր չի հանձնվելու Ադրբեջանին։ Այդ խոսակցությունը նա որակել է անհեթեթ։
Վարչապետը, ՀՀ քարտեզի ուրվագիծը ցուցադրելով, ասել է. «Տավուշում ճանապարհներ կան, մասնավորապես, Ոսկեպար գյուղի հատվածում, որ տեսնում ենք՝ ճանապարհի մի կտոր դե յուրե Հայաստանի գիծը հատում է, նորից մտնում Հայաստանի տարածք։ Նախկինում քննարկումներում ֆոն կար․ որտեղ ճանապարհ կա, այդ հարցը լուծենք հետևյալ կերպ՝ ճանապարհի հատվածը պահենք, ուրիշ տեղից համարժեք չափով տանք։ Բայց հետագայում ինքս եկել եմ այն եզրակացության, որ պետք չի այդպես վարվել, որովհետև դա ստեղծում է լրացուցիչ անորոշություններ, և պետք է (փոքր մի քանի կտոր կա)՝ այն ճանապարհները, որոնք դուրս են գալիս ՀԽՍՀ դե յուրե տարածքից, ոչինչ, մի քիչ վերակառուցել այլ կերպ։ Ուզում եմ ասել, որ արդեն այդ հանձնարարականը տվել եմ։ Առաջիկայում մեր այդ գյուղերի բնակիչներին պատեհ առիթով կասեմ, թե ինչու եմ այդպես մտածում»։

"The roads that leave the territory of the ASSR. we will rebuild in a slightly different way." Prime Minister (VIDEO)
RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced that no settlement of Tavush will be handed over to Azerbaijan. He called that conversation absurd.
The Prime Minister, showing the outline of the RA map, said. "There are roads in Tavush, particularly in the part of Voskepar village, where we see that a part of the road de jure crosses the line of Armenia and re-enters the territory of Armenia. Previously, there was a background in the discussions. where there is a road, let's solve that issue in the following way: keep the road section, give an equivalent amount from another place. But later I myself came to the conclusion that it is not necessary to do so, because it creates additional uncertainties, and it is necessary (there are a few small pieces) - the roads that leave the territory of the USSR de jure, nothing, reconstruct a little manner. I want to say that I have already given that instruction. In the near future, I will tell the residents of our villages on an opportune occasion why I think so."