«Հայաստանի բոլոր ելքերի առաջ դրված են եղել ու շարունակում են դրված լինել թակարդներ». վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե ինքը դեռ 2019 թվականին պետք էր ուղիղ ասել, որ Լեռնային Ղարաբաղն Ադրբեջանի մաս է:
«Ճիշտն այդ սցենարն էր, որ պետք էր գալ ու ասել` ժողովո՛ւրդ, Ղարաբաղի հարց չկա, ասել, որ մեր նշաձողը Լեռնային Ղարաբաղի ինքնավար կարգավիճակն է Ադրբեջանի կազմում»,- ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով,- ««Բայց ո՞ւմ լեզուն կպտտվեր այդպիսի բան ասել»:
Ըստ նրա, Հայաստանի բոլոր ելքերի առաջ դրված են եղել ու շարունակում են դրված լինել թակարդներ: «Սիրուն, գույնզգույն ծաղիկներով, նաև` առանց ծաղիկների, բայց թակարդներ։ Եւ քաղաքական միտքը դրա համար պետք է աշխատի»

RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that he should have directly stated that Nagorno Karabakh was a part of Azerbaijan in 2019.
"It was the exact scenario that we had to come and say: People, there is no question of Karabakh, to say that our benchmark is the autonomous status of Nagorno-Karabakh as part of Azerbaijan," Prime Minister Nikol Pashinyan announced this during the press conference, adding, "" But whose tongue would roll to say such a thing?
According to him, traps have been and continue to be placed in front of all the exits of Armenia. "Lovely, with colorful flowers, also without flowers, but traps. And political thought should work for that."