Ընդգծվել է գերմանահայ համայնքի ակտիվ ներգրավման անհրաժեշտությունը
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը մարտի 11-ին Համբուրգ այցի շրջանակում հանդիպել է Համբուրգի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Մարայկե Էնգելսի հետ:
Հանդիպման առանցքում է եղել հայ-գերմանական հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը, այդ համատեքստում խորհրդարանական համագործակցության խորացումն ու ընդլայնման կարեւորությունը ոչ միայն դաշնային, այլ նաև երկրամասերի մակարդակով: Անդրադարձ է կատարվել քաղաքական և տնտեսական կապերի զարգացման հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում Մարայկե Էնգելսի խնդրանքով ներկայացվել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց աջակցություն ցուցաբերելուն ուղղված ՀՀ կառավարության իրականացրած հումանիտար ծրագրերը:
Հանդիպման մասնակիցներն ընդգծել են Համբուրգի հասարակական և սոցիալ-մշակութային կյանքում գերմանահայ համայնքի ակտիվ ներգրավման անհրաժեշտությունը:

Была подчеркнута необходимость активного участия армянской общины Германии.
11 марта в рамках визита в Гамбург делегация группы дружбы Армения-Германия Национального Собрания РА встретилась с первым вице-спикером парламента Гамбурга Марайке Энгельс.
В центре внимания встречи было динамичное развитие армяно-германских отношений, важность углубления и расширения парламентского сотрудничества в этом контексте не только на федеральном, но и на региональном уровне. Обсуждены перспективы развития политических и экономических связей.
В ходе встречи по просьбе Марайке Энгельс были представлены реализуемые правительством РА гуманитарные программы, направленные на оказание поддержки вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха.
Участники встречи подчеркнули необходимость активного участия немецко-армянской общины в общественной и социокультурной жизни Гамбурга.