Ղազախստանը շահագրգռված է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ ստորագրմամբ. Տոկաև
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ Ժոմարտ Տոկաևը ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցների տված հարցազրույցում ասել է, որ Ղազախստանը շահագրգռված է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ ստորագրմամբ:
«Հաստատում եմ ղազախական ընկերությունների հետաքրքրությունը ղարաբաղյան տարածաշրջանի վերականգնման նախագծերին մասնակցելու հարցում»,- ասել է Տոկաևը:
Նա շեշտել է, որ Ղազախստանը և Ադրբեջանը զգալի տրանսպորտային և լոգիստիկ ներուժ ունեն:
«Աստանան և Բաքուն ակտիվորեն աշխատում են թյուրքական պետությունների կազմակերպության շրջանակներում ինտեգրման զարգացման համար»,- ասել է Տոկաևը:

Казахстан заинтересован в скорейшем подписании мирного договора между Азербайджаном и Арменией. Токаев
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев заявил в интервью ряду азербайджанских СМИ, что Казахстан заинтересован в скорейшем подписании мирного договора между Азербайджаном и Арменией.
"Я подтверждаю заинтересованность казахстанских компаний в участии в проектах восстановления Карабахского региона", - сказал Токаев.
Он подчеркнул, что Казахстан и Азербайджан обладают значительным транспортно-логистическим потенциалом.
"Астана и Баку активно работают над развитием интеграции в рамках Организации тюркских государств", - сказал Токаев.