Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է Եգիպտոս
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Nikol Pashinyan is leaving for Egypt
Within the framework of the visit, Prime Minister Pashinyan will have a private conversation with the President of Egypt, Abdel Fattah Al-Sisi. Then, the meeting will continue with an expanded composition.
The Prime Minister of Armenia will have meetings with Prime Minister of Egypt Mostafa Madbouli, Secretary General of the League of Arab States Ahmed Abdul Gheit, Coptic Orthodox Church Patriarch Tawadros II, Patriarch of Alexandria, Patriarch of the See of St. Mark, Supreme Imam of Al-Azhar, Sheikh Ahmed Muhammad Al-Talib.
Nikol Pashinyan will visit the Federation of Egyptian Chambers of Commerce and Industry to meet with Egyptian business people.